Olymps

Dodávame rolovacie brány MINIROL </h2>

<td>minirol-logo.png</tr­>

ROLOVACIE GARÁŽOVÉ BRÁNY

Variabilný, na priestor nenáročný spôsob uzatvorenia garáže. <br />

Určite každý z nás niekedy riešil alebo bude riešiť garážovú bránu. Mnohých určite napadne klasické riešenie, ktoré ponúka krídlová brána. Garážové brány MINIROL ponúkajú pre tento variant riešenie v podobe rolovacieho systému garážových brán.

</a>

</p>Ro­lovacie garážové brány MINIROL sú synonymom kvalitných, bezpečných a pritom cenovo dostupných brán so zaručenou autentičnosťou použitých komponentov. Svojim konštrukčným riešením umožňujú rolovacie brány maximálne využitie priestoru garáže bez nárokov na väčšie stavebné úpravy. Rolovacie brány MINIROL umožňujú použitie aj tam kde by iné typy brán nevyhovovali.

Ga­rážové brány vyrábame vždy na mieru zákazníkov. Zvolením značky MINIROL máte istotu výrobku, ktorý bude presne vyhovovať Vašim požiadavkam.

Ro­lovacie brány MINIROL sa skladajú z hliníkových lamiel s výplňou z polyuretánovej peny, ktoré tvoria pancier navíjaný do boxu. Existuje veľa dôvodov, prečo si zaobstarať práve rolovacie garážové brány MINIROL. Svojou podstatou môžu najlepšie splniť naše nemalé očakávania.

Úspora miesta!

Jednou z najväčších predností je určite úspora miesta pod stropom garáže, alebo vedľa garáže (v prípade krídlových brán), ktoré tak môžeme využiť na iné účely, napr. zavesenie bicyklov, uskladnenie lyží, či jednoducho uskladnenie bežnných predmetov. Garážové brány sa montujú za (štandardná montáž, ktorá neznižuje svetlú výšku otvoru, s boxom či bez boxu) či do stavebného otvoru (znižuje prejazdovú šírku, možnosť inštalácie iba s boxom) alebo tiež priamo pred otvor (pokiaľ nemáme nadpražie a nechceme znížiť svetlú výšku – inštaluje sa iba s boxom). Rolovacie brány sa rolujú pomocou vodiacich líšt do horného hliníkového boxu. Vďaka jednoduchej inštalácii je jednoduchý prístup pre prípadný servis a údržbu nielen lamiel, ale aj samotnej pohonnej jednotky a navyše Vám pod stropom neprekáža žiadna koľajnica ani nič podobné.

</p><p>Opravi­teľnosť a izolácia!

Vďaka využitiu hliníkových lamiel sú rolovacie brány veľmi ľahko opraviteľné. Poškodenú lamelu, napr. z dôvodu kolízie s autom, je možné veľmi jednoducho a rýchlo vymeniť, čím šetríte nielen čas, ale samozrejme aj peniaze. Asi nie je potrebné zmieňovať, že v prípade takejto situácie pri ostatných typoch brán sú potrebné vymeniť celé, alebo ich podstatná časť.

</p><p>Bezpeč­nosť, nízka hlučnosť, elegancia!

Rolo­vacie brány sú s ohľadom na svoju jednoduchú konštrukciu veľmi bezpečné. Existuje tu možnosť mnohých bezpečnostných prvkov ako napr. optoelektronická lišta, infrazávora apod. Optoelektronická lišta pri nabehnutí na prekážku ihneď zastaví bránu a predíde tak jej zničeniu, alebo ujme na zdraví. Nabehnutie na prekážku detekuje okamžite a samotný náraz a zastavenie je veľmi jemné. Máte tak istotu, že sa Vám ani Vašim deťom nemôže nič stať. V prípade záujmu si ich môžete prísť vyskúšať do nášho showroomu vo Veľkej Bíteši na Morave. Pri nových typoch rolovacích garážových brán ďalej môžeme nájsť napr. pojazdové konzoly, dokonalým spôsobom odbúravajúce hlučnosť pri otváraní či zatváraní brán. Pohyb garážovej brány zabezpečuje motor, ktorý v prípade potreby zastupuje núdzové mechanické ovládanie.

Na garážové rolovacie brány MINIROL jednoznačne odporúčame diaľkové ovládanie. V zimných mesiacoch nie je nič pohodlnejšie ako pri vchádzaní do garáže nevystupovať a všetko pohodlne ovládať z pohodlia Vášho auta.

Okrem diaľkového ovládania, ponúkame tiež časové, prejazdové či iné senzory, ktoré ešte vylepšia pohodlie ovládania Vašej novej garážovej brány. Samozrejmosťou je presvetlenie garážovej brány pomocou presvetľovacích lamiel v rozsahu požadovanom zákazníkom. V otvoroch týchto lamiel sú osadené priehľadné okienka, ponúkané vo veľkosti 65×35 mm. V prípade nároku na vetranie garáže ponúkame tiež prevzdušňovacie lamely.

Garážové brány sú významným estetickým prvkom každého objektu. Ponuka ich farebného vyhotovenia je teda nesmierne široká. Dodávané sú s mnohých variantoch imitácie dreva aj plno farebných prevedeniach. Na želanie zákazníka je možné brány lakovať do akejkoľvek farby podľa vzorkovníka RAL.

</p><p>Nie je brána ako brána!

Pri výbere garážovej brány je dôležité nevyberať len podľa ceny, ale tiež podľa skúseností výrobcu. MINIROL Vám ponúka dlhoročnú skúsenosť s pokročilými postupmi výroby, kvalifikovanú sieť partnerov na Slovensku. Samozrejmosťou je technická podpora pri a po realizácii.

Bez­pečnosť, komfortné ovládanie, možnosť doplnkových funkcií!

Rolovacie brány sú s ohľadom na svoju jednoduchú konštrukciu veľmi bezpečné. Ale aj túto bezpečnosť musíme chápať v niekoľkých rovinách:

V dnešnej dobe sa takmer vždy používa na ovládanie brány rádiový ovládač. Veď komu by sa chcelo, predovšetkým za nepriaznivého počasia vystupovať z auta a otvárať bránu. Navyše i náš miláčik po dobu otvárania (respektíve zatvárania) brány niečo spapá. Ale práve v tomto prípade musíme rešpektovať:

- Ochranu osôb a majetku. V prípade neprítomnosti osôb alebo ďalších predmetov v dráhe brány sa musí použiť bezpečnostná pohybová hrana. Nami používaná optoelektronická koncová lišta rýchlo zareaguje pri nabehnutí na prekážku a predíde tak prípadným škodám, alebo ujme na zdraví. Nabehnutie na prekážku detekuje okamžite a samotný náraz a zastavenie je veľmi jemné. Máte tak istotu, že sa Vám ani Vašim deťom nemôže nič stať. Tiež je nutné použiť poistku proti odrolovaniu, ktorá zabráni rýchlemu pádu lamelovej časti brány.

- Ochrana vlastnej brány pred poškodením. Zde je nejlepší použít infračervenou závoru, která v případě překážky v dráze vrat zabrání vratům v jejich pohybu a následnému poškození

- Ochrana pred nepozvanou návštevou. Naše rolovacie brány sú štandardne vybavené poistkou proti nadvihnutiu a rádiové ovládanie na vymedzenej frekvencii s plynulo meniteľným kódom obmedzuje možnosť kopírovanie ovládačov. Pre zvýšenie nášho pohodlia môžeme rádiové ovládače brány MINIROL kombinovať s otváraním vjazdovej brány, osvetlením záhrady a garáže, časovými, prejazdovými alebo radarovými senzormi atď. Skrátka Vám splníme takmer každé Vaše želanie…


 
© r2ot.sk